FinaleEloRating12PoPl
1GM Sergey Grigoriants2566
2
2
02
2GM Ivan Saric26212610
1
1
21

Semifinale 1EloRating12PoPl
1IM Johan-Sebastian Christiansen
Vålerenga SK
24712654
2
2
02
2GM Sergey Grigoriants2566
1
1
21

Semifinale 2EloRating12PoPl
1GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25872595
2
2
½2
2GM Ivan Saric26212610
1
1
1

Mellemgruppe 1AEloRating1234567PoSBPl
1GM Sergey Grigoriants2566
8
2
3
4
5
6
7
618½1
2GM Ivan Saric26212610
7
1
8
3
4
5
6
5162
3GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25402535
6
7
1
2
8
4
5
36
4IM Francesco Sonis2440
5
6
7
1
2
3
8
5123
5IM Junta Ikeda24272403
4
8
6
7
1
2
3
10¾4
6IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23912371
3
4
5
8
7
1
2
365
7Martin Wecker
Godesberger SK
2095
2
3
4
5
6
8
1
158
8Tobias Rostgaard
BMS Skak
23272302
1
5
2
6
3
7
4
7

Mellemgruppe 1BEloRating1234567PoSBPl
1GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25872595
8
2
3
4
5
6
7
617¾1
2GM Rasmus Svane
Hamburger Schachklub von 1830 e.V.
2583
7
1
8
3
4
5
6
4114
3IM Johan-Sebastian Christiansen
Vålerenga SK
24712654
6
7
1
2
8
4
5
15½2
4IM Justin Tan24622426
5
6
7
1
2
3
8
11½3
5IM Christian Jepson2421
4
8
6
7
1
2
3
35
6Christian Grundekjøn
Tromsø Sjakklubb
20351932
3
4
5
8
7
1
2
27
7IM Martin Haubro
BMS Skak
23652357
2
3
4
5
6
8
1
258
8FM Andreas Tryggestad
Nordstrand Sjakklubb
23242324
1
5
2
6
3
7
4
26

Mellemgruppe 2AEloRating1234567PoSBPl
1Mads Vestby-Ellingsen
Tromsø
21751702
8
2
3
4
5
6
7
615½2
2CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21552152
7
1
8
3
4
5
6
107
3FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21892240
6
7
1
2
8
4
5
20¼1
4Dennis Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
21972172
5
6
7
1
2
3
8
4-5
5Petter Schiller2280
4
8
6
7
1
2
3
4-5
6Björn Saren
Karlstad AS
2051
3
4
5
8
7
1
2
008
7WGM Petra Papp2337
2
3
4
5
6
8
1
6
8FM Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
23302354
1
5
2
6
3
7
4
510½3

Mellemgruppe 2BEloRating1234567PoSBPl
1Robert Hedlerfog
HSA Helsingborg Schack Allians
16451645
8
2
3
4
5
6
7
008
2Julius Chittka
VfSuF Düsseldorf-Sud
21372137
7
1
8
3
4
5
6
7211
3Reto Sørensen
Furesø Skakklub
19331875
6
7
1
2
8
4
5
44
4CM Richard Persson
Malmö AS
21322154
5
6
7
1
2
3
8
14¼2
5Edvin Trost
SK Rockaden
1887
4
8
6
7
1
2
3
247
6Morten Ligaard
Brønshøj Skakforening
22642242
3
4
5
8
7
1
2
6
7FM Erik Malmstig
SK Rockaden Umeå
22662318
2
3
4
5
6
8
1
43
8Peter Petkovic21012101
1
5
2
6
3
7
4
35

Mellemgruppe 3AEloRating1234567PoSBPl
1Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20702024
8
2
3
4
5
6
7
44
2CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
20902051
7
1
8
3
4
5
6
007-8
3Stephen Dishman
Gambit Bonnevoie
2313
6
7
1
2
8
4
5
14¼1
4David Miedema2373
5
6
7
1
2
3
8
513½2
5Frederik Svane
Lübecker Schachverein von 1873
2276
4
8
6
7
1
2
3
45
6FM Tor Fredrik Kaasen
Vålerenga
24092409
3
4
5
8
7
1
2
007-8
7FM Øivind Johansen
Sarpsborg Sjakklubb
2108
2
3
4
5
6
8
1
11¾3
8Thomas Christensen
Næstved
22292195
1
5
2
6
3
7
4
486

Mellemgruppe 3BEloRating1234567PoSBPl
1Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
2227
8
2
3
4
5
6
7
411½3
2Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
22222232
7
1
8
3
4
5
6
19¼1
3Jacob Kaaber-Hansen
Køge Skakklub
22042173
6
7
1
2
8
4
5
14¼2
4Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
22002127
5
6
7
1
2
3
8
28
5CM Alexander Kemarsky
Skakforeningen Øbro
21502150
4
8
6
7
1
2
3
34
6Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
19481935
3
4
5
8
7
1
2
35
7Mikael Rølvåg
Narvik Sjakklubb
2182
2
3
4
5
6
8
1
6-7
8WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19741963
1
5
2
6
3
7
4
6-7

Mellemgruppe 4AEloRating1234567PoSBPl
1Jacob Hoyer
Furesø
2178
8
2
3
4
5
6
7
6171
2Mads Jacobsen1950
7
1
8
3
4
5
6
143
3Jacob Brorsen
Philidor
21532128
6
7
1
2
8
4
5
514½2
4Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
19941954
5
6
7
1
2
3
8
411½4
5Heinrich Basson
Stellenbosch
19371854
4
8
6
7
1
2
3
375
6Mathias Lind Schouten
Tromsø Sjakklubb
1734
3
4
5
8
7
1
2
8
7Sebastian Schrodt
BSV 63 Chemie Weissensee
2007
2
3
4
5
6
8
1
266-7
8Patrik Nilsson
Limhamns SK
20122012
1
5
2
6
3
7
4
266-7

Mellemgruppe 4BEloRating1234567PoSBPl
1Ole Johan Ski
Oslo Schakselskap
21271943
8
2
3
4
5
6
7
36
2Pål Magnussen
Säffle SK
18811881
7
1
8
3
4
5
6
365
3Andre Kunz
BSV 63 Chemie Weissensee
21032103
6
7
1
2
8
4
5
5123
4Willy Møller Kristiansen
Stavanger Sjakklubb
2041
5
6
7
1
2
3
8
008
5Peter Ulrik Röder
Caïssa Gladsaxe
20482012
4
8
6
7
1
2
3
10¼4
6Julian Gula
VfSuF Düsseldorf-Sud
18691869
3
4
5
8
7
1
2
514½2
7Gunnar Lund
TSKU
20512051
2
3
4
5
6
8
1
618½1
8Martin Trost
4-Springare
1844
1
5
2
6
3
7
4
7

Mellemgruppe 5AEloRating1234567PoSBPl
1Jens Evang Ingebretsen
Holmestrand Sjakklubb
2053
8
2
3
4
5
6
7
19½1
2Roger Sætre
Haukås Sjakklubb
1832
7
1
8
3
4
5
6
15¾2
3Kristian Eriksson
Varberg SK
2093
6
7
1
2
8
4
5
43
4Fredrik Aasen
Haukås Sjakklubb
1430
5
6
7
1
2
3
8
½8
5Eivind Grunt Kreken1412
4
8
6
7
1
2
3
44
6Kjetil Myrlid Aasen
Haukås Sjakklubb
1881
3
4
5
8
7
1
2
17
7Andreas Sebastian
Porsgrunn Sjakklubb
18001779
2
3
4
5
6
8
1
485
8Casper Yukun Liu
Caïssa Gladsaxe
17891838
1
5
2
6
3
7
4
6

Mellemgruppe 5BEloRating1234567PoSBPl
1Jonathan K. Ski
Oslo Schakselskap
17711675
8
2
3
4
5
6
7
7
2Christian Laverton
Trondheim
2133
7
1
8
3
4
5
6
7211
3Sven Degerfeldt
SS Manhem
1935
6
7
1
2
8
4
5
6
4Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
19991999
5
6
7
1
2
3
8
10¼3
5Christian Lundmark Jensen
DWSU
16501650
4
8
6
7
1
2
3
008
6Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
19931945
3
4
5
8
7
1
2
11¼2
7William Hørup Philipsen
BMS Skak
19771935
2
3
4
5
6
8
1
375
8Shazil Shehzad
Sandnes Sjakklubb
1678
1
5
2
6
3
7
4
4104

Mellemgruppe 6AEloRating1234567PoSBPl
1Mats Narheim
Sandnes sjakklubb
1519
8
2
3
4
5
6
7
410½4
2Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18561718
7
1
8
3
4
5
6
26
3Matthew Dishman
Gambit Bonnevoie
1824
6
7
1
2
8
4
5
8
4Tommy Jensen
Jyllinge
1875
5
6
7
1
2
3
8
27
5Håkon Abeland Myrheim
Sandnes Sjakklubb
18801880
4
8
6
7
1
2
3
6201
6Joakim Aasen
Haukås Sjakklubb
1386
3
4
5
8
7
1
2
5
7Thore N Jensen
Nørrebro Skakklub
20161969
2
3
4
5
6
8
1
5132
8Ib Skovgaard
BMS Skak
20161953
1
5
2
6
3
7
4
5123

Mellemgruppe 6BEloRating1234567PoSBPl
1Sander Fuglestein
Sevland Sjakklubb
16261627
8
2
3
4
5
6
7
8
2Søren Nygaard
Allerød skakklub
17671714
7
1
8
3
4
5
6
267
3Max French2001
6
7
1
2
8
4
5
12¾4
4Dimitri Bogdanov
Hvidovre Skakklub
21392087
5
6
7
1
2
3
8
5132
5Torsten Sundgaard Christiansen
Fredensborg Hygge Skakklub
17181654
4
8
6
7
1
2
3
395
6Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17161632
3
4
5
8
7
1
2
411½3
7Max Dahl
SK 1911
16601660
2
3
4
5
6
8
1
386
8Sigurd B. Justinussen
HT
19631963
1
5
2
6
3
7
4
618½1

Mellemgruppe 7AEloRating1234567PoSBPl
1Jacob Hein
Espergærde Skakklub
14791345
8
2
3
4
5
6
7
257
2Sverre Hestholm
Stavanger Sjakklubb
1531
7
1
8
3
4
5
6
4104
3Mathias Juul Stage
Nykøbing F. Skakklub
15441424
6
7
1
2
8
4
5
138
4Stefan Printz
Malmö AS
18151815
5
6
7
1
2
3
8
6181
5Jens-Ole Næsborg
Faaborg Skakklub
1808
4
8
6
7
1
2
3
366
6Paul Cronholm
Chesscube
18001800
3
4
5
8
7
1
2
5132
7Sigurd Lauvås Gaure
Oslo Schakselskap
1619
2
3
4
5
6
8
1
4153
8Simon Iversen13641364
1
5
2
6
3
7
4
3105

Mellemgruppe 7BEloRating1234567PoSBPl
1Hassan Kashwan1892
8
2
3
4
5
6
7
7221
2Ulrikke Langvik
Trondheim Sjakkforening
1640
7
1
8
3
4
5
6
227
3Erik Løveid
Akademisk SK
1640
6
7
1
2
8
4
5
375
4David Nesse
Sandnes Sjakklubb
17181718
5
6
7
1
2
3
8
6162
5Anders Bering1940
4
8
6
7
1
2
3
474
6Alexander K. Ski
Oslo Schakselskap
16581562
3
4
5
8
7
1
2
5113
7Kim A Olsen
Fredensborg Hygge Skakklub
17061625
2
3
4
5
6
8
1
236
8Elias Hulleberg Sidali
Oslo Schakselskap
1672
1
5
2
6
3
7
4
008

Mellemgruppe 8AEloRating1234567PoSBPl
1Shanphen Thinley1833
8
2
3
4
5
6
7
5103
2Vebjørn Maanum Leonhardsen
Bærum Schakselskap
1443
7
1
8
3
4
5
6
107
3Håvard Iversen Bredeli
Narvik Sjakklubb
1443
6
7
1
2
8
4
5
54
4Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
15751456
5
6
7
1
2
3
8
6
5John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub af 1930
16031467
4
8
6
7
1
2
3
6152
6Anders Damm-Frydenberg
Allerød Skakklub
16141563
3
4
5
8
7
1
2
7211
7Gustav Hestholm
Stavanger Sjakklubb
1379
2
3
4
5
6
8
1
345
8BYE1000
1
5
2
6
3
7
4
008

Mellemgruppe 8BEloRating1234567PoSBPl
1Kenny Bagge
Hillerød
16241652
8
2
3
4
5
6
7
615½2
2Odd Einar Ingebretsen13601360
7
1
8
3
4
5
6
3-4
3Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
13081111
6
7
1
2
8
4
5
5
4Max Bogdanov13001300
5
6
7
1
2
3
8
3-4
5Anniken Vestby
Tromsø Sjakklubb
12971000
4
8
6
7
1
2
3
6
6Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
1166881
3
4
5
8
7
1
2
17
7Lasse Abeland Myrheim10001000
2
3
4
5
6
8
1
½8
8Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub / BMS
13151089
1
5
2
6
3
7
4
19¼1

Gruppe 1EloRating1234567PoSBPl
1Sigurd B. Justinussen
HT
19631963
8
2
3
4
5
6
7
355-6
2Shazil Shehzad
Sandnes Sjakklubb
1678
7
1
8
3
4
5
6
355-6
3GM Ivan Saric26212610
6
7
1
2
8
4
5
7211
4Noah Wahlgreen
Nørrebro Skakklub / BMS
13151089
5
6
7
1
2
3
8
008
5WFM Marie Frank-Nielsen
Philidor
19741963
4
8
6
7
1
2
3
483
6Elias Hulleberg Sidali
Oslo Schakselskap
1672
3
4
5
8
7
1
2
237
7Jacob Hoyer
Furesø
2178
2
3
4
5
6
8
1
374
8Mads Vestby-Ellingsen
Tromsø
21751702
1
5
2
6
3
7
4
6152

Gruppe 2EloRating1234567PoSBPl
1Max Dahl
SK 1911
16601660
8
2
3
4
5
6
7
346
2Mikael Rølvåg
Narvik Sjakklubb
2182
7
1
8
3
4
5
6
3
3Mads Jacobsen1950
6
7
1
2
8
4
5
4
4CM Janus Christensen
Skakforeningen ØBRO
21552152
5
6
7
1
2
3
8
6152
5GM Sune Berg Hansen
Hillerød Skakklub
25872595
4
8
6
7
1
2
3
7211
6Lasse Abeland Myrheim10001000
3
4
5
8
7
1
2
008
7William Hørup Philipsen
BMS Skak
19771935
2
3
4
5
6
8
1
35
8Kim A Olsen
Fredensborg Hygge Skakklub
17061625
1
5
2
6
3
7
4
107

Gruppe 3EloRating1234567PoSBPl
1Mark Kirkebække
Tåstrup Skakforening
17161632
8
2
3
4
5
6
7
216
2Ellen Fredericia Nilssen
Skakforeningen ØBRO
19481935
7
1
8
3
4
5
6
473
3Daniel Alexander Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
1166881
6
7
1
2
8
4
5
008
4Alexander K. Ski
Oslo Schakselskap
16581562
5
6
7
1
2
3
8
107
5Jacob Brorsen
Philidor
21532128
4
8
6
7
1
2
3
464
6FM Filip Boe Olsen
Nordre Skakklub
21892240
3
4
5
8
7
1
2
6142
7Anton Mehmet Yildiz Marthedal
BMS Skak
19931945
2
3
4
5
6
8
1
355
8GM Rasmus Svane
Hamburger Schachklub von 1830 e.V.
2583
1
5
2
6
3
7
4
7201

Gruppe 4EloRating1234567PoSBPl
1CM Alexander Kemarsky
Skakforeningen Øbro
21502150
8
2
3
4
5
6
7
5103
2Michael Agermose Jensen
Brønshøj Skakforening
19941954
7
1
8
3
4
5
6
464
3Christian Lundmark Jensen
DWSU
16501650
6
7
1
2
8
4
5
5-6
4Anders Bering1940
5
6
7
1
2
3
8
107
5Torsten Sundgaard Christiansen
Fredensborg Hygge Skakklub
17181654
4
8
6
7
1
2
3
5-6
6Dennis Jørgensen
Skakforeningen ØBRO
21972172
3
4
5
8
7
1
2
6152
7GM Sergey Grigoriants2566
2
3
4
5
6
8
1
7211
8Anniken Vestby
Tromsø Sjakklubb
12971000
1
5
2
6
3
7
4
008

Gruppe 5EloRating1234567PoSBPl
1Heinrich Basson
Stellenbosch
19371854
8
2
3
4
5
6
7
4103-4
2Max Bogdanov13001300
7
1
8
3
4
5
6
008
3David Nesse
Sandnes Sjakklubb
17181718
6
7
1
2
8
4
5
247
4Dimitri Bogdanov
Hvidovre Skakklub
21392087
5
6
7
1
2
3
8
356
5Julio Guillermo Quiñones-Maletti
BMS Skak
22002127
4
8
6
7
1
2
3
4103-4
6Robert Hedlerfog
HSA Helsingborg Schack Allians
16451645
3
4
5
8
7
1
2
5122
7Thomas Søndergaard Thybo
Skive Skakklub
19991999
2
3
4
5
6
8
1
365
8GM Allan Stig Rasmussen
Jetsmark Skakklub
25402535
1
5
2
6
3
7
4
7211

Gruppe 6EloRating1234567PoSBPl
1Jacob Kaaber-Hansen
Køge Skakklub
22042173
8
2
3
4
5
6
7
103
2Mathias Lind Schouten
Tromsø Sjakklubb
1734
7
1
8
3
4
5
6
4
3Andreas Philip Cort Maleeva Hansen
Caïssa Gladsaxe
13081111
6
7
1
2
8
4
5
128
4Julius Chittka
VfSuF Düsseldorf-Sud
21372137
5
6
7
1
2
3
8
13¾2
5Erik Løveid
Akademisk SK
1640
4
8
6
7
1
2
3
27
6Sven Degerfeldt
SS Manhem
1935
3
4
5
8
7
1
2
45
7IM Johan-Sebastian Christiansen
Vålerenga SK
24712654
2
3
4
5
6
8
1
7211
8Max French2001
1
5
2
6
3
7
4
26

Gruppe 7EloRating1234567PoSBPl
1Rasmus Thøgersen
Jetsmark Skakklub
22222232
8
2
3
4
5
6
7
5113
2Christian Laverton
Trondheim
2133
7
1
8
3
4
5
6
475
3Søren Nygaard
Allerød skakklub
17671714
6
7
1
2
8
4
5
216
4Ulrikke Langvik
Trondheim Sjakkforening
1640
5
6
7
1
2
3
8
107
5Sebastian Schrodt
BSV 63 Chemie Weissensee
2007
4
8
6
7
1
2
3
484
6Reto Sørensen
Furesø Skakklub
19331875
3
4
5
8
7
1
2
5122
7IM Justin Tan24622426
2
3
4
5
6
8
1
7211
8BYE1000
1
5
2
6
3
7
4
008

Gruppe 8EloRating1234567PoSBPl
1Patrik Nilsson
Limhamns SK
20122012
8
2
3
4
5
6
7
10¼4
2CM Richard Persson
Malmö AS
21322154
7
1
8
3
4
5
6
5122
3Hassan Kashwan1892
6
7
1
2
8
4
5
107
4Sander Fuglestein
Sevland Sjakklubb
16261627
5
6
7
1
2
3
8
36
5Jonathan K. Ski
Oslo Schakselskap
17711675
4
8
6
7
1
2
3
5
6IM Francesco Sonis2440
3
4
5
8
7
1
2
19¼1
7Odd Einar Ingebretsen13601360
2
3
4
5
6
8
1
008
8Tim Jaksland
Hillerød Skakklub
2227
1
5
2
6
3
7
4
12¾3

Gruppe 9EloRating1234567PoSBPl
1Casper Yukun Liu
Caïssa Gladsaxe
17891838
8
2
3
4
5
6
7
5
2Kenny Bagge
Hillerød
16241652
7
1
8
3
4
5
6
008
3Thomas Christensen
Næstved
22292195
6
7
1
2
8
4
5
103
4Simon Iversen13641364
5
6
7
1
2
3
8
7
5Ib Skovgaard
BMS Skak
20161953
4
8
6
7
1
2
3
6
6IM Junta Ikeda24272403
3
4
5
8
7
1
2
7211
7Ole Johan Ski
Oslo Schakselskap
21271943
2
3
4
5
6
8
1
44
8Edvin Trost
SK Rockaden
1887
1
5
2
6
3
7
4
5122

Gruppe 10EloRating1234567PoSBPl
1Thore N Jensen
Nørrebro Skakklub
20161969
8
2
3
4
5
6
7
6
2Gustav Hestholm
Stavanger Sjakklubb
1379
7
1
8
3
4
5
6
008
3Sigurd Lauvås Gaure
Oslo Schakselskap
1619
6
7
1
2
8
4
5
7
4Morten Ligaard
Brønshøj Skakforening
22642242
5
6
7
1
2
3
8
5132
5IM Christian Jepson2421
4
8
6
7
1
2
3
20¾1
6Andreas Sebastian
Porsgrunn Sjakklubb
18001779
3
4
5
8
7
1
2
5
7FM Øivind Johansen
Sarpsborg Sjakklubb
2108
2
3
4
5
6
8
1
493
8Pål Magnussen
Säffle SK
18811881
1
5
2
6
3
7
4
44

Gruppe 11EloRating1234567PoSBPl
1Christian Grundekjøn
Tromsø Sjakklubb
20351932
8
2
3
4
5
6
7
19¼1
2Paul Cronholm
Chesscube
18001800
7
1
8
3
4
5
6
17
3Kjetil Myrlid Aasen
Haukås Sjakklubb
1881
6
7
1
2
8
4
5
365
4FM Erik Malmstig
SK Rockaden Umeå
22662318
5
6
7
1
2
3
8
5122
5FM Tor Fredrik Kaasen
Vålerenga
24092409
4
8
6
7
1
2
3
511½3
6Anders Damm-Frydenberg
Allerød Skakklub
16141563
3
4
5
8
7
1
2
½8
7Andre Kunz
BSV 63 Chemie Weissensee
21032103
2
3
4
5
6
8
1
12¼4
8Joakim Aasen
Haukås Sjakklubb
1386
1
5
2
6
3
7
4
46

Gruppe 12EloRating1234567PoSBPl
1IM Jakob Aabling-Thomsen
Brønshøj Skakforening
23912371
8
2
3
4
5
6
7
6162
2Peter Petkovic21012101
7
1
8
3
4
5
6
6171
3Eivind Grunt Kreken1412
6
7
1
2
8
4
5
235
4Jens-Ole Næsborg
Faaborg Skakklub
1808
5
6
7
1
2
3
8
7
5Willy Møller Kristiansen
Stavanger Sjakklubb
2041
4
8
6
7
1
2
3
5114
6John Christopher Højstrup Christensen
Silkeborg Skakklub af 1930
16031467
3
4
5
8
7
1
2
½18
7Frederik Svane
Lübecker Schachverein von 1873
2276
2
3
4
5
6
8
1
5123
8Håkon Abeland Myrheim
Sandnes Sjakklubb
18801880
1
5
2
6
3
7
4
226

Gruppe 13EloRating1234567PoSBPl
1Martin Wecker
Godesberger SK
2095
8
2
3
4
5
6
7
16¾1
2Per Jacobsen
Aalborg Skakforening af 1889
15751456
7
1
8
3
4
5
6
18
3Peter Ulrik Röder
Caïssa Gladsaxe
20482012
6
7
1
2
8
4
5
512½4
4David Miedema2373
5
6
7
1
2
3
8
5133
5Fredrik Aasen
Haukås Sjakklubb
1430
4
8
6
7
1
2
3
5
6Petter Schiller2280
3
4
5
8
7
1
2
5152
7Tommy Jensen
Jyllinge
1875
2
3
4
5
6
8
1
6
8Stefan Printz
Malmö AS
18151815
1
5
2
6
3
7
4
7

Gruppe 14EloRating1234567PoSBPl
1Stephen Dishman
Gambit Bonnevoie
2313
8
2
3
4
5
6
7
511½3
2Björn Saren
Karlstad AS
2051
7
1
8
3
4
5
6
5132
3Julian Gula
VfSuF Düsseldorf-Sud
18691869
6
7
1
2
8
4
5
44
4IM Martin Haubro
BMS Skak
23652357
5
6
7
1
2
3
8
19¾1
5Kristian Eriksson
Varberg SK
2093
4
8
6
7
1
2
3
5
6Håvard Iversen Bredeli
Narvik Sjakklubb
1443
3
4
5
8
7
1
2
008
7Matthew Dishman
Gambit Bonnevoie
1824
2
3
4
5
6
8
1
36
8Mathias Juul Stage
Nykøbing F. Skakklub
15441424
1
5
2
6
3
7
4
107

Gruppe 15EloRating1234567PoSBPl
1WGM Petra Papp2337
8
2
3
4
5
6
7
13¼2
2FM Andreas Tryggestad
Nordstrand Sjakklubb
23242324
7
1
8
3
4
5
6
7211
3Vebjørn Maanum Leonhardsen
Bærum Schakselskap
1443
6
7
1
2
8
4
5
118
4Roger Sætre
Haukås Sjakklubb
1832
5
6
7
1
2
3
8
235
5CM Henrik Mølvig
Køge Skakklub
20902051
4
8
6
7
1
2
3
510½3
6Sverre Hestholm
Stavanger Sjakklubb
1531
3
4
5
8
7
1
2
127
7Gunnar Lund
TSKU
20512051
2
3
4
5
6
8
1
4
8Daniel Andersen
Frederikssund Skakklub
18561718
1
5
2
6
3
7
4
226

Gruppe 16EloRating1234567PoSBPl
1Martin Lee Lauritsen
Tåstrup Skakforening
20702024
8
2
3
4
5
6
7
5113
2Mats Narheim
Sandnes sjakklubb
1519
7
1
8
3
4
5
6
216
3Martin Trost
4-Springare
1844
6
7
1
2
8
4
5
10¾4
4Shanphen Thinley1833
5
6
7
1
2
3
8
008
5Jens Evang Ingebretsen
Holmestrand Sjakklubb
2053
4
8
6
7
1
2
3
5
6Jacob Hein
Espergærde Skakklub
14791345
3
4
5
8
7
1
2
107
7FM Jonas Bjerre
Skanderborg Skakklub
23302354
2
3
4
5
6
8
1
6162
8Tobias Rostgaard
BMS Skak
23272302
1
5
2
6
3
7
4
617½1

Spillested:
Konventum Helsingør
Gl. Hellebækvej 70
3000 Helsingør

Information her

Enkeltværelse:

Inkl morgenbuffet: 690 kr.
Inkl. fuldpension: 999 kr. 

Dobbeltværelse:

Inkl morgenbuffet: 910 kr. 
Inkl. fuldpension: 1540 kr. 
 
Online bestilling:

Online betaling
Betal indskuddet online

Betaling

Kontakt
IO Lars Bech Hansen
+ 45 27 57 63 58
organiser@
xtraconchessopen.dk

Bestil din overnatning.

Online Bestilling

Program 2017

Hent det her